Держлісагентство вже продало 375 тисяч ялинок

Державне агентство лісових ресурсів констатує реалізацію 375 тис. ялинок станом на 30 грудня

Про це повідомила GuildHall прес-служба відомства.

Найактивнішими у продажу новорічних красунь стали лісгоспи Полтавського, Волинського, Житомирського і Луганського обласних управлінь.

На 31 грудня 2011 за продані сосни і ялини лісівники країни виручили 32.473.199 грн., середня ціна новорічного дерева в лісгоспах становила 44 грн.

У порівнянні з 2010 роком показник порушень в 2011 році зменшився в деяких областях в середньому, на 50%. По всій Україні в передноворічний період було проведено 15 187 рейдів, знайдено незаконно зрубаних ялинок 4962 шт., Порушниками було сплачено штрафів на 54 000 грн.

«Багато в чому серйозне зменшення незаконних рубок ялинок і сосен пов’язане з тим, що цього року ялинкова продукція вперше була з бірками, на яких знаходилася інформація про походження дерева (відомості, з якого лісгоспу та лісництва воно було відпущене). Це нововведення полегшило виявлення незаконно зрубаних дерев і відлякало багатьох браконьєрів від їх приступного промислу. Крім того, посилена спільна робота лісової охорони та МВС і привели до такого високого результату цією зимою», — сказав Ярослав Макарчук, перший заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України.