УЗА закликає залишити однакові умови відшкодування ПДВ

Українська зернова асоціація (УЗА) та Американська торгівельна палата в Україні закликають прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, уряд, Верховну Раду України та Адміністрацію Президента України залишити однакові умови відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) всім учасникам зернового ринку.

Про це йдеться у відкритому листі виконувача обов’язки президента Американської торгівельної палати в Україні Тараса Качка та президента УЗА Володимира Клименка, який є у розпорядженні РБК-Україна.

Представники цих організацій заявили, що підтримують рішення Верховної Ради України щодо «усунення дискримінаційних положень» в рамках режиму застосування та адміністрування ПДВ щодо операцій з експорту зернових та технічних культур, якими передбачалося надавати відшкодування лише окремим учасниками зернового ринку, що прописано в законі України Ns 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 rрудня 2014 р.

«На нашу думку, збереження стабільного режиму оподаткування для суб’єктів господарювання в поточних фінансово-економічних умовах повинно стати одним з пріоритетів державних органів і тому ми хочемо висловити стурбованість появою публічних заяв по можливість перегляду цієї норми», — йдеться у заяві.

Учасники зернового ринку просять парламент та уряд не допустити надання державної допомоги окремих гравців ринку в супереч положення норм Світової організації торгівлі та низки нормативно правових актів.

«Ми підтримуємо надання державної підтримки сільськогосподарським виробникам, яка дозволяє їм ефективно розвитися і відповідає практикам усіх розвинених країн світу. Така підтримка у нас існує у формі спеціального режиму ПДВ для сільгоспвиробників та фіксованого сільгоспподатку. На нашу думку відшкодування ПДВ під час здійснення експорту повинно здійснюватися усім учасникам ринку без жодних виключень та обмежень, як це передбачено нормами чинного законодавства або у разі, якщо це не можливо з об’єктивних макроекономічних причин, необхідно повністю відмовитися від застосування цього механізму на певний термін, як це було зафіксовано притятим рішенням», — йдеться у листі.

У зв’язку з цим, учасники зернового ринку висловили занепокоєння спробами запровадження дискримінаційних положень в рамках режиму застосування та адміністрування ПДВ, щодо операцій з експортом з експортом зернових та технічних культур у формі відшкодування ПДВ лише окремими учасниками зернового ринку.

«Вважаємо, що подібний підхід значно погіршить інвестиційний клімат України. Враховуючи вищевикладену аргументацію, ми закликаємо утриматися від внесення поправок до прийнятого рішення Верховною Радою України, результатом яких може стати порушення однакових і недискримінаційних правил гри для всіх учасників ринку», — йдеться у листі.

Цей лист адресовано прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку, голові комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, народному депутату Україні Тарасу Кутовому, голові комітету з питань бюджету Народному депутату Україні Андрію Павелку, міністру економічного розвитку і торгівлі України Айварасу Абромавичусу, міністру фінансів України Наталії Яресько, міністру аграрної політики та продовольства України Олексію Павленку та Адміністрації Президента України.

Нагадаємо, 1 січня 2015 р., набрав чинності закон України № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)».