ЄС підтримає малий та середній бізнес України

ЄС розробляє спеціальну програму аби підтримати малий і середній бізнес України, а Торгово-Промислова палата України працює над створює Центр підтримки експорту.

Про проблему диверсифікованості ринку збуту для українських товарів, найближчих великих форумах у ТПП України й про подальші плани по співробітництву говорили під час зустрічі президент ТПП України Геннадій Чижиков і голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінскі, передає прес-служба відомства.

Як зазначив Геннадій Чижиков, ринок ЄС — один із самих вимогливих у відношенні до стандартів якості й безпеки продукції. Саме тому, щоб максимально допомогти українському виробнику при виході на нові ринки, ТПП України створює Центри підтримки експорту. У даному напрямку було б дуже корисним і співробітництво із Представництвом ЄС. Зокрема, мова йде про проведення спільних тематичних конференцій, бізнес-форумів, круглих столів з питань консультування й допомоги при виході українського бізнесу на європейський ринок із залученням експертів Представництва ЄС.

Вже найближчим часом ТПП України планує провести два великі заходи, взяти участь у яких були запрошені експерти Представництва ЄС і особисто його голова. Зокрема, це Форум розвитку інфраструктури в Україні, який відбудеться 26-27 лютого й Перший Національний Форум з підтримки експорту, який пройде 16-17 квітня. Пан Томбінскі висловив зацікавленість в обох заходах, відзначивши, що розвинена інфраструктура в державі впливає на розвиток багато інших галузей економіки, а підтримка експорту сьогодні є як ніколи актуальною в Україні.

Ян Томбінскі також повідомив, що зараз Європейським Союзом розробляється спеціальна програма підтримки малого й середнього бізнесу України. Передбачається, що вона буде запущена з травня цього року.