Автомобільні заводи Росії знижують виробництво

Автомобільні заводи в Росії знижують виробництво і готуються скорочувати частину персоналу

Про це пише сьогодні газета «Известия».

Так, з 24 лютого по 6 березня призупиняє конвеєр російське спільне підприємство французької PSA Peugeot Citroen і японської Mitsubishi — завод «ПСМА Рус». Працівників відправляють у примусову відпустку. На цьому заводі близько 40% робітників працюють за строковими договорами.

Сусідній завод Volkswagen попередив робочих про можливе скорочення 770 робочих у разі погіршення ринкової ситуації.

На Ford очікується двомісячна зупинка конвеєра у Всеволожську і Єлабузі, виробництво буде заморожено в лютому-березні.

«Завод зараз перейшов на чотириденний робочий тиждень, але, швидше за все, з 16 лютого буде простій. Не можу зараз точно сказати, тиждень або два. Про скорочення поки не йдеться. Скоро будуть переговори, постараємося хоч якісь вибити гарантії», — розповів голова профспілки МПРА на заводі у Всеволожську Ігор Темченко.

На АвтоВАЗі профспілка попереджає про початок «прихованих скорочень». Тольяттінській завод офіційно в кінці січня повідомляв про звільнення понад 1 тис клерків. При цьому президент компанії Бу Андерссон запевняв, що не планує скорочувати працівників конвеєра в 2015 році. Разом з тим, за свідченням лідера незалежної вазівскої профспілки «Єдність» Петра Золотарьова, в наказі керівництва сказано, що якщо працівник відмовиться переводитися з «АвтоВАЗу» на інші посади в організаціях Тольяті, його будуть звільняти з підприємства.