Renault призупиняє роботу заводу в Москві

Московський автозавод Renault в лютому призупинить випуск машин на 2-3 тижні.

Про це пишуть  «Ведомости» з посиланням на двох контрагентів компанії.

Як зазначає видання, завод не буде працювати з 16 лютого по 6 березня, підтвердив представник Renault. Основна причина — неповне завантаження через падіння ринку, а також перенесення в 2014 році виробництва частині моделей на «АвтоВАЗ», пояснюють співрозмовники газети.

У 2014 році продажі Renault в Росії впали на 7% — до 194,531 тис. авто (весь ринок скоротився на 10,3%), у січні — на 32%, до 8809 (ринок — на 24,4%), випливає з даних Асоціації європейського бізнесу (АЄБ).

Завод «Рено Росія» потужністю 188 тис. машин в рік випустив у 2014 році 150,7 тис автомобілів, випливає з даних «АСМ-холдингу».

Дилери Renault, опитані виданням, кажуть, що не знають про можливе призупинення заводу. Але крок очікуваний — продажі падають, зауважують вони.

На думку дилерів, крім загального скорочення попиту продажів Renault в Росії заважає значне зростання цін (на 26% з вересня, за оцінкою PwC), а також посилення позицій корейських марок.

Скорочувати виробництво автомобілів у Росії цього року будуть практично всі заводи, впевнений аналітик «ВТБ капіталу» Володимир Беспалов.

За поточного попиту завантажити їхні потужності нереально, пояснює він.

Тому, як і в 2014 році, на заводах періодично будуть простої, скорочення зміни, робочого тижня, додає експерт. Масових скорочень Беспалов не очікує: компанії в основному вже оптимізували штат у 2014 році.