«Влада» Криму націоналізувала «Укртелеком» Ахметова

Держрада анексованого Криму націоналізував майно кримської філії компанії «Укртелеком», яка з вівторка відключила республіку від послуг стаціонарного зв’язку.

Про це пише «Прайм«.

Як повідомляється, питання було внесено на голосування депутатів самопроголошеним главою Криму Сергієм Аксьоновим.

Повернення у власність республіки стратегічного майна кримського підприємства, приватизованого в часи України, підтримали одноголосно 65 депутатів.

«Рухоме і нерухоме майно Кримської філії ПАТ «Укртелеком», розташованого на території анексованої Республіки Крим, у складі необоротних (у тому числі нематеріальних) і оборотних активів, що перебувають на його балансовому і позабалансовому обліку станом на 17 березня 2014 року, включити в перелік майна, яке обліковується як власність Республіки Крим», — йдеться в постанові, прийнятій на сесії кримського парламенту.

Крім того, у власність республіки повернуте кримське майно дочірньої компанії «Укртелекому» ТОВ «ТриМоб», яка надавала послуги стільникового зв’язку.

На території півострова функціонували дві філії «Укртелекому»: один з центром у Севастополі, другий — в Сімферополі.

Кримське відділення «Укртелекому» обслуговувало понад 80% кримських абонентів фіксованого телефонного зв’язку, а також надавало послуги швидкісного інтернету та мобільного оператора «Трімоб», на підставі угоди з яким кримські абоненти «МТС Україна» отримували можливість здійснювати дзвінки за українськими тарифами.

В кінці вересня «Укртелеком» припинив надавати послуги зв’язку в Севастополі. Компанія належить українському олігарху Рінату Ахметову.