Депозити вилучатися не будуть?

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) закликає на найвищому рівні зробити відповідні заяви про зняття з розгляду законодавчої ініціативи щодо вилучення банківських вкладів для задоволення потреб держави в особливий період.

Про це GuildHall повідомив Голова Ради НАБУ Роман Шпек.

«Вітчизняна преса продовжує створювати ажіотаж навколо цього законопроекту (інформуючи суспільство про його подальше доопрацювання), що створює паніку серед вкладників, які все частіше звертаються з цього приводу в банки. Свої заяви про те, що ця законодавча ініціатива знята з порядку денного вже зробили Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва і Міністерство фінансів, інформувала Незалежна асоціація банків України. Але для зменшення зайвої напруги у вкладників, цього поки недостатньо. Тому ми звернулися до керівництва країни про необхідність публічної заяви на найвищому рівні, що нівелює негативний ефект і не допустить відтоку коштів з банківського сектора України», — сказав Р.Шпек.

Він переконаний, що в сьогоднішній ситуації ігнорування подібних фактів і відсутність підтвердженої інформації з цього приводу, призводять до масового тиску на банки з відтоку коштів з рахунків і дестабілізації банківської системи.

Р. Шпек звертається до клієнтів банків не панікувати з приводу зазначеного законопроекту, оскільки панічні дії можуть мати негативні наслідки як для банків, так і для вкладників.