У 2014 році третина експорту української сільгосппродукції припала на ЄС

У структурі аграрного експорту України в 2014 році європейський ринок зайняв близько третини, тоді як роком раніше — п’яту частину.

Такі дані оприлюднила заступник міністра аграрної політики з питань євроінтеграції Владислава Рутицька на Agri & Food Export Forum 2015 в Києві в четвер.

«Якщо говорити про торгівлю сільгосппродукцією (ЄС — ІФ) в 2014 р .: оборот склав $ 7 млрд 690 млн. Експорт — $ 5 млрд», — навела цифри вона.

За словами заступника міністра, основними покупцями української аграрної продукції в минулому році були Іспанія, Польща, Голландія, Італія та Німеччина.

В.Рутіцкая також додала, що по ряду товарних позицій торік вдалося повністю вичерпати квоти на поставку в ЄС.

«Якщо говорити про використання квот у 2014 році, у нас є лідери. Я хочу відзначити і подякувати виробників зернових, томатної пасти, меду, курятини, та іншої продукції, які вичерпали свої квоти ще до закінчення року, приблизно, в перші дев’ять місяців», — сказала заступник міністра з питань євроінтеграції.

Як повідомив журналістам міністр агрополітики та продовольства Олексій Павленко, в даний час питання збільшення європейських квот відпрацьовується в рамках робочої групи по економрозвитку. Це тривалий процес, може затягнутися до року, зазначив міністр.

Він висловив надію на те, що до кінця поточного року Україна виведе на європейський ринок молочну продукцію.

«Нам потрібно в загальних цифрах відпрацювати понад 169 різних регламентів, нормативних актів і законів. Це по молоку і м’ясу, свинині та яловичині», — додав О. Павленко.