Литва планує поновити експорт молочних та м’ясних продуктів в Україну

Директор Державної продовольчо-ветеринарної служби Литви Йонас Мілюс в середу в Таллінні обговорив з тимчасовим керівником Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Віталій Башинський умови торгівлі литовськими молочними та м’ясними продуктами.

Зустріч відбулася після офіційного підтвердження Україні нових узгоджених ветеринарних сертифікатів для експорту молочних і м’ясних продуктів.

Передає Grain Ukraine..

«Український ринок для наших виробників завжди був добре відомим і привабливим, але у зв’язку з АЧС, яка прийшла в минулому році в Литву, експорт деяких продуктів був тимчасово припинений. Довелося переглянути і заново узгодити ветеринарні сертифікати, які дозволяють відновити експорт литовських молочних і м’ясних продуктів. Ми повинні були представити гарантії, що з Литви продукція, що експортується безпечна, а наші способи контролю ефективні», — сказав директор Державної продовольчо-ветеринарної служби.

Після обговорення керівниками компетентних установ обох країн, і узгодження деталей вимог до торгівлі, литовські виробники м’ясних і молочних продуктів зможуть відновити постачання своєї продукції в Україні.