ЄС розширив чорний список для Росії

ЄС розширив чорний список для Росії, включивши в нього 19 фізичних та 9 юридичних осіб.

Ці обмежувальні заходи опубліковані в Офіційному журналі ЄС, і з цього моменту вони вступили в силу.

В розширений список увійшли, зокрема, перший заступник міністра оборони РФ Аркадій Бахін та заступник міністра оборони РФ Анатолій Антонов. Євросоюз переконаний, що обидва вони «причетні до доправлення в Україну російських віськових». Таким чином, це рішення ЄС також містить додаткове офіційне визнання того факту, що в Україні на боці сепаратистів воює регулярна російська армія.

До списку також увійшли депутати Держдуми Йосип Кобзон,Валерій Рашкін, начальник головного оперативного управління Генштаба РФ, генерал-лейтенант Андрей Картаполов. У чорний список також включені 14 жителів сходу України і 9 організацій — загонів терористів.

Так, до чорного списку увійшли також: отаман «казаків» Павел Дремов; командир бойовиків «Русич» Олексій Мільчаков; Арсеній Павлов, більш відомий як Моторола, командир батальйону «Спарта»; Михаіл Толстих, більш відомий як «Гіві», командир батальйону «Сомалі»; заступник командувача корпусом Міноборони так званої «ДНР» Едуард Басурін.

Також міністр юстиції так званої «ЛНР» Олександр Шубін; заступник голови ради міністрів так званої «ЛНР» Сергій Литвин; головнокомандувач народної міліції так званої «ЛНР» Сергій Ігнатов; міністр юстиції так званої «ДНР», міністр бюджету так званої «ДНР» Олександр Тімофєєв; міністр бюджету так званої «ЛНР» Євгеній Мануйлов; міністр комунікацій так званої «ДНР» Віктор Яценко; міністр економічного розвитку і торгівлі так званої «ЛНР» Ольга Бєсєдіна; генпрокурор так званої «ЛНР» Заур Ісмаілов.

Зокрема, під санкції потрапили також організації сепаратистів: Козача національна гвардія, батальйон «Спарта», батальйон «Сомалі», батальйон «Заря», батальйон «Призрак», батальйон «Оплот», батальйон «Кальміус», батальйон «Смерть», громадський рух «Новоросія».

До всіх перелічених осіб застосовані санкції у вигляді арешту активів, а до фізичних осіб — також щодо заборони в’їзду на територію ЄС.

Нагадаємо, рішення про розширення чорного списку було прийняте на засіданні ради міністрів закордонних справ країн ЄС 9 лютого у відповідь на атаки терористів проти мирних жителів Маріуполя наприкінці січня.

Як повідомлялося, на прохання української сторони імплементацію цього рішення було відкладено  до понеділка 16 лютого — представники Ради ЄС разом з украинскими дипломатами вирішили, що це дозволить «створити кращий фон» для самміту в Мінську в Нормандському форматі.